1 juli is het dag van de pastasalade. Blijkt dat ik nog geen enkel recept voor een pastasalade op mijn blog heb staan. Daar moeten we dus dringend verandering in brengen. Deze pastasalade met veel groentjes en pesto is heerlijk op zich, maar uiteraard kan je er nog wat serranoham aan toevoegen of gerookte zalm en ipv groene boontjes zijn groene asperges er uiteraard ook heerlijk bij.

1 juli blijkt dus de dag van de pastasalade te zijn. Deze datum is uiteraard niet slecht gekozen. Een zomers gerechtje dat bij iedereen wel in de smaak valt. Als maaltijdsalade, als bijgerecht, … enorm veel variatiemogelijkheden.
Ik gebruik graag een tricolore pasta om nog meer kleur toe te voegen aan het gerecht, maar uiteraard kan je kiezen welke pasta je gebruikt. Zelfgemaakte strikjes (farfalle) bijvoorbeeld.
Ook kerstomaatjes vind je nu in allerlei kleuren en vormen. Gebruik bijvoorbeeld een mix van rood en geel.
Voor de pesto zou ik aanraden om hem zeker eens zelf te maken, of als alternatief verse pesto te kopen. Pesto maken is niet moeilijk en het smaakt zoveel beter. En als je pesto overhebt kan je er nog pestorisotto mee maken of een hamburger caprese.
En nu aan de slag.

Pastasalade met pesto, groene boontjes en avocado
Wat heb je nodig?
- 500 g groene boontjes (dunne sperzieboontjes) alternatief, groene asperges
- 300 g kleine pasta (macaroni, fusilli, penne, farfalle,…)
- 300 g mozarella bolletjes (of gewone mozarella in stukken)
- 2 rijpe avocado's, in boogjes of blokjes gesneden
- 2 el pesto of naar smaak
- 250 g kerstomaatjes, in 2 gesneden
- zwarte olijven optioneel
Wat moet je doen?
- Breng een pot met water aan de kook en kook eerst de boontjes gaar. (voeg een beetje bicarbonaat toe, zodat de groenten hun kleur behouden)
- Schep de boontjes uit het water en spoel ze met koud water zodat het kookproces stopt.
- Kook in hetzelfde water de pasta beetgaar volgens de aanwijzing op de verpakking en spoel ook met koud water. Laat de pasta goed uitlekken.
- Meng de afgekoelde pasta en boontjes met de tomaatjes, mozzarella, avocado en de pesto. Breng eventueel nog wat op smaak met extra peper en zout.
- Werk af met extra basilicumblaadjes en parmezaan schilfers.
Één reactie Voeg uw reactie toe