Panna cotta wordt eigenlijk steeds met room gemaakt. Logisch want de naam betekend “gekookte room”. Wij maken hier echter een lichtere versie met melk en yoghurt. Smaakt verrukkelijk en je moet er dus absoluut geen schuldgevoel aan overhouden. Het hoeft echt niet altijd een ijsje te zijn.
Dit recept komt uit het supermooie boek “Sweet” van Yotam Ottolenghi. Alleen heb ik in plaats van aardbeien, kersen en frambozen genomen.

Oké, met warme temperaturen ontbreekt vaak de zin om veel tijd in de keuken te vertoeven en al zeker niet bij een warme oven. Maar geen nood. Deze frisse yoghurt panna cotta is snel klaar en de oven heb je al helemaal niet nodig. Begin er wel tijdig aan, want het moet wel minstens 6 uur in de koelkast opstijven.

Aangezien de kersen nu in seizoen zijn, ook in Spanje willen we daar dan ook zoveel mogelijk gebruik van maken.
Deze yoghurt panna cotta past perfect na een heerlijke zomerse maaltijd. Licht, fruitig, …
Dit lekker fris dessertje is ideaal om te combineren met allerlei fruit. Pas eventueel de kruiden of specerijen aan. Gebruik eens munt ipv basilicum en serveer er ananas bij.
Nog een heerlijke afsluiter op een tuinfeest zijn deze lekkere rode fruittaartjes.

Yoghurt pannacotta
Materiaal
- 6 dariole vormpjes van 200 ml of 8 van 150 ml, ingevet met de olie
Wat heb je nodig?
- 650 ml volle melk
- 4 gelatineblaadjes
- 160 g fijne kristalsuiker
- zeste schil van 2 (bio)citroenen
- 30 g basilicum blaadjes, grof gescheurd + extra voor de afwerking
- 350 g Griekse yoghurt
- 60 ml citroensap
- neutrale olie zoals zonnebloemolie of koolzaadolie
- 300 g aardbeien of kersen, frambozen, …
- 2 el poedersuiker
Wat moet je doen?
- Eerst en vooral begin je met de gelatineblaadjes te weken in koud water. Verwarm intussen de melk samen met de suiker en citroenschil op een laag vuurtje en roer tot de suiker is opgelost.
- Haal de geweekte gelatineblaadjes uit het koude water en doe ze in de melk.
- Roer goed tot de gelatine is opgelost en voeg ook de basilicumblaadjes toe. Laat afkoelen tot lauwwarm
- Klop als de melk klaar is de yoghurt los en giet vervolgens de melk door een zeef bij de yoghurt en druk de basilicum en citroenschil goed uit.
- Roer tenslotte alles door elkaar en voeg het citroensap toe. Meng alles goed. Verdeel dan de panna cotta over de potjes en plaats afgedekt minstens 6 uur in de koelkast.
- Voor het serveren, snij je de aardbeien of kersen en frambozen in stukjes en meng je ze met enkele fijngesneden basilicumblaadjes.
- Haal de panna cotta uit de potjes.Duw hiervoor met je vingertop voorzichtigjes langs de rand. Zet de potjes omgekeerd op een bordje en plaats ze op een schoteltje. Misschien moet je een beetje schudden.
- Schep tenslotte het fruit erover en werk eventueel af met enkele basilicumblaadjes of nog geroosterde amandelschilfers.
2 reacties Voeg uw reactie toe