Witte bonen dip met za’atar, een alternatief voor humus

Eerlijk is eerlijk, eigenlijk aperitieven we vanaf nu elke dag. Een knabbeltje tussendoor. Want ja, in Spanje eet je laat. En dus is een tapa tussendoor bijna standaard. Maar dat wil niet zeggen dat het ongezond hoeft te zijn. Een gezond hapje kan toch ook even lekker zijn? Probeer dus zeker eens deze witte bonen dip met za’atar. Toch weer net iets anders dan die eeuwige humus.

Deze witte bonen dip is gebaseerd op een receptje dat ik zag in Sirocco van Sabrina Ghayour. Een kookboek dat recepten bevat uit het Midden-Oosten, maar die eigenlijk evengoed op Spanje van toepassing zijn.

Bonen zijn in Spanje uitdrukkelijk aanwezig in de dagelijkse keuken. Je kan ze uiteraard gedroogd kopen, maar ik heb altijd wel een bokaal klaar staan. Zo heb je in een mum van tijd een gerecht klaar of deze witte bonen dip.

Deze dip is staat mooi op een uitgebreid tapa’s buffet of mezze tafel. Maar smaakt ook heel goed bij een glaasje cava als aperitiefhapje zonder schuldgevoel. Want witte bonen zijn een bron van vezels , eiwit , ijzer, koper, mangaan en vitamine B1.

Witte bonen dip

Zin in nog een gezond lekker hapje uit het Midden – Oosten? Probeer dan zeker deze Muhammara.

Of wat dacht je van deze gerechten met bonen?

Smakelijk
Witte bonen dip

Witte bonen dip

Voor een gezond aperitief hapje.
5 van 1 stem
Bereidingstijd 3 minuten
Gang Hapjes
Keuken Mediterraans
4

Wat heb je nodig?
  

  • 400 g witte bonen (uitgelekt)
  • 2 el za'atar
  • 4 el olijfolie
  • 2 teentjes knoflook
  • citroensap (van halve grote citroen)
  • 4 el yoghurt
  • snufje grof zeezout

Za'atar (zie opmerking)

  • 2 el gedroogde tijm
  • 2 el sumac
  • 2 el sesamzaad, licht geroosterd
  • 1 el gedroogde oregano
  • 1 tl zout

Wat moet je doen?
 

  • Doe alle ingrediënten in een blender of foodprocessor en mix alles tot een gladde crème.
  • Schep om te serveren de dip in een mooi serveerkommetje en druppel er nog wat extra olijfolie over en extra za'atar.
  • Serveer de dip met stukjes rauwe wortel, bloemkool of broodstokjes.

Za'atar

  • Meng alle ingrediënten samen.
Notities
Za’atar is een vaak gebruikte smaakmaker in de keuken van het Midden-Oosten. Je kan het zo in een potje kopen of het eenvoudig zelf samenstellen. 
Trefwoord witte bonen, za’atar
Heb je dit recept als eens geprobeerd?Laat ons weten hoe het was in een reactie hieronder
of vermeld @donnacaramella / tag #donnacaramella!
Geef een reactie

4 reacties Voeg uw reactie toe

  1. Ward Mertens schreef:

    Beste Anke,
    Een tijdje terug botste ik op dit recept in mijn zoektocht naar een witte bonenspread. Dank je om het te delen.
    Ik heb het recept getest. De combinatie van de bonen met de za’atar is heerlijk! Ik heb over jouw recept geschreven in mijn laatste nieuwsbrief, en ik dacht dat je het wel leuk zou vinden om dat te weten.
    Hierbij de link: https://open.substack.com/pub/echteten/p/witte-bonenspread-maken?r=5i00fw&utm_campaign=post&utm_medium=web&showWelcomeOnShare=true
    Ik wens je nog veel succes met jouw blog en al je avonturen in de keuken!

Wil je iets delen? Heb je een vraag? Altijd fijn om iets van je te lezen!

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.