Rode bieten dip van Yotam Ottolenghi

Niet iedereen is fan van rode bieten. Zelf eet ik ze ook niet graag puur. En bietensap drink ik al helemaal niet graag. Maar in combinatie in een salade of zoals hier in deze dip kan ik ze wel bekoren. (en in een cake of hartige galette ook trouwens)

rode bieten dip

Of je nu bietenlover of bietenhater bent… deze dip zou ik zeker eens een kans geven. Het aardse van de bieten wordt getemperd door te combineren met de yoghurt in deze dip. Nog wat extra crunch van de noten en klaar is kees.

Gezond en lekker, dat is deze rode bieten dip zeker en vast. Zelf gemaakt, zonder smaakversterkers… Wat wil je nog meer. En wat een prachtige kleur he.

Uiteraard is het best om hier verse bietjes voor te gebruiken en te roosteren. Je kan echter als shortcut ook reeds gekookte bietjes gebruiken. (vacuum verpakt, niet opgelegd uit een bokaal)

Het zoete van de bieten gaat super goed samen met het pittige en zoute van de geitenkaas of feta. Maak de dip wel niet te dun.

Ik had al eens een rode bietendip gepost maar deze is qua samenstelling helemaal anders. Probeer ze beide eens.

Serveer de dip met crackers, gegrilde pitabroodjes in reepje, …

Smakelijk
rode bieten dip

Rode bieten dip van Yotam Ottolenghi

No ratings yet
Gang Borrelhapje
Keuken Midden-Oosten
6 personen
143 kcal

Wat heb je nodig?
  

  • 900 g bieten (of 500 g na koken)
  • 2 teentjes knoflookteentjes, geperst
  • 1 kleine rode chilipepers, zaadjes eruit
  • 250 g Griekse yoghurt
  • 1,5 el dadelsiroop of honing, agavasiroop, ….
  • 3 el olijfolie
  • 1 el za'atar

Afwerking (zie ook opmerking)

  • 60 g feta of geitenkaas
  • 15 g hazelnoten fijngehakt
  • 2 lente-uitjes fijn gesneden

Wat moet je doen?
 

Bietjes roosteren

  • Als je zelf de bietjes gaat roosteren verwarm de oven dan voor op 200 °C
    900 g bieten
  • Was de bietjes grondig, maar pel ze niet. Doe ze in een grote ovenschaal en meng ze met enkele lepels olijfolie.
  • Strooi er wat grof zout over en dek de ovenschaal af met aluminiumfolie.
  • Zet ze in de oven: de tijd is afhankelijk van de grootte van de bietjes. Controleer na 60′ of ze gaar zijn  met een satéprikker. Laat ze afkoelen en pel ze.

Dip

  • Snij de bieten in stukken en doe ze in een blender of hakmolen.
  • Voeg de knoflook, chili en yoghurt toe. (voeg niet meteen alle yoghurt toe zodat je geen te lopen mengsel krijgt – je hebt misschien niet alle yoghurt nodig)
    2 teentjes knoflookteentjes, geperst, 1 kleine rode chilipepers, zaadjes eruit, 250 g Griekse yoghurt
  • Doe de mix in een schaal en meng met de siroop, olijfolie, za'atar en zout naar smaak.
    1,5 el dadelsiroop, 3 el olijfolie, 1 el za'atar

Afwerking

  • Werk de dip af naar smaak met de geitenkaas, hazelnoten en lente-uitjes.
    60 g feta , 15 g hazelnoten, 2 lente-uitjes
Notities
Zelf werk ik deze dip graag of met pompoenpitten en amandelen. 

Voedingswaarde

Calories: 143kcal | Carbohydrates: 18g | Protein: 6g | Fat: 6g | Saturated Fat: 2g | Polyunsaturated Fat: 0.5g | Monounsaturated Fat: 2g | Cholesterol: 14mg | Sodium: 252mg | Potassium: 613mg | Fiber: 5g | Sugar: 13g | Vitamin A: 251IU | Vitamin C: 19mg | Calcium: 134mg | Iron: 2mg
Trefwoord rode bieten, yotam ottolenghi
Heb je dit recept als eens geprobeerd?Laat ons weten hoe het was in een reactie hieronder
of vermeld @donnacaramella / tag #donnacaramella!
Geef een reactie

Één reactie Voeg uw reactie toe

  1. mathiewashwath92 schreef:

    delightful! Famous Author Releases Long-Awaited Final Book 2025 enthralling

Wil je iets delen? Heb je een vraag? Altijd fijn om iets van je te lezen!

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.