
Soezenbeslag, piece of cake
Inderdaad, piece of cake: Een soezenbeslag heeft namelijk maar 5 ingrediënten nodig:
- Boter
- Water
- Bloem
- Eieren
- Een snufje zout
Verder nog een kookpotje, spuitzak met spuitmondje en je bent vertrokken.
Hartige soezen, eclairs, profiteroles,… je kan er verschillende richtingen mee uit.

Wil je geen ronde soezen maar eclairs? Geen probleem. Het basisdeeg is hetzelfde! Je kan ze ook met een hartige vulling vullen, zo heb je een leuk aperitief hapje. De klassiekers zijn hier de hammousse, zalmmousse,… Hou mijn blog in de gaten, want dat komt er zeker ook nog aan.
Hoewel het redelijk eenvoudig is, kan er wel wat mislopen.
Waar moet je opletten en wat zijn de valkuilen?
- Het basismengsel voldoende “droog” roeren. Het deeg moet een bal vormen en naar koekjes ruiken.
- Doe het deeg dan in een andere kom vooraleer je de eieren aan toevoegen, anders dan stollen de eieren door te warmte.
- Het deeg is te lopend: het deeg moet vlot van de spatel glijden, niet te vlot! Voeg dus zeker de eieren er 1 per 1 toe, aan en klop goed door tot alles is opgenomen. Voeg op het laatste met kleine beetjes toe.
- De oven openen? Not done! Laat de oven gesloten. Als je de oven te snel opent, zakken de soezen terug in en dat willen we niet.
- Spuit in verband (zie afbeelding hieronder) Dit is bijna op alles van toepassing.

Met deze tips maak je vast en zeker de beste soezen zoals een professional.
Om ze te vullen kan je crème patissier maken of opgeklopte slagroom.
Klop slagroom nooit te hard op, want dan krijg je boter. Voeg maar maximum 10% suiker toe aan het volume: vb. 25 g aan 250 ml room.

Soezenbeslag
Wat heb je nodig?
- 100 g boter
- 200 ml water
- 160 g bloem
- 250 g eieren dit is ongeveer
- snufje zout
Wat moet je doen?
- Doe het water, zout en boter in een potje en laat de boter smelten. (hoe zachter de vetstof hoe malser het eindproduct)
- Doe dan de bloem in een keer erbij en laat op een klein vuurtje binden. Dit noemen ze droogroeren. Het deeg moet een bol vormen.
- Neem van het vuur en blijf eventjes roeren en doe het deeg dan over in een andere kom. Voeg er dan 1 per 1 de eieren bij. Meng altijd heel goed door tot het ei is opgenomen.
- Het soezenbeslag mag geen klonters meer hebben en het moet vlot in 1 beweging van de spatel glijden.
- Neem een bakplaat en leg hierop bakpapier.
- Doe het soezenbeslag in een spuitzak met een spuitmondje (nr.12 voor kleine soesjes, nr.16 voor grotere)
- Hoe je spuitzak een cm boven de bakplaat en spuit bolletjes voor ronde soesjes.
- Doe dit in verband.
- Bak of op 180°C, ongeveer 24 à 25 minuten.
- een potje
- spuitzak
- spuitmondje nr 12 of nr 16
Één reactie Voeg uw reactie toe