Crema catalana
Zelf ben ik eerlijk gezegd geen grote zoete bek en sla het dessert dan meestal ook over … maar een Crema Catalana met een heerlijke krokante buitenzijde, een frisse en zachte binnenkant… ja dat is wel een dessertje dat je me mag voorschotelen.

Voor diegene die mij niet zo goed kennen… nee ik ben niet zo een zoete bek. Af en toe eens een lekker ijsje, klein stukje cake of taart, blokje chocolade (stukje! dus) … (ja ik breek 1 blokje chocolade af en eet niet de hele reep op 😄). Dus qua desserts mag het vooral niet te zoet en niet ze veel zijn.
Deze Spaanse creme brulee is daar eigenijk de perfecte samenvatting van en een perfecte afsluiter van een Spaans menu.
Je maakt dit helemaal vooraf en net voor het serveren maak je een heerlijk krokant karamel laagje. Ik gebruik hier een brandertje voor. (kan je voor verschillende gerechten gebruiken om iets een extra mooie look te geven)
Heb je geen brandertje dan kan je alles even onder de grill zitten, maar let op want het kan al snel verbranden.

Crema catalana
Materiaal
- brander
Wat heb je nodig?
- 500 ml melk
- 1 kaneelstokje of een snufje poeder
- een schil van 1 citroen
- 4 dooiers
- 125 gr fijne suiker
- 20 gr maïzena
- 60 gr rietsuiker om te branden
Wat moet je doen?
- Verhit een potje met de melk, kaneel en citroenschil op een laag vuur.500 ml melk, 1 kaneelstokje of een snufje poeder, een schil van 1 citroen
- Doe intussen de dooiers in een grote kom en klop er de fijne suiker door tot het mengsel romig en lichtgeel van kleur is.4 dooiers, 125 gr fijne suiker
- Klop er dan de gezeefde maïzena door.20 gr maïzena
- Giet het hete melkmengsel door een fijne zeef en klop het door het dooiermengsel.
- Doe het mengsel opnieuw in het potje/pan en zet die op een laag vuur.
- Blijf roeren tot het mengsel dik begint te worden.
- Giet de warme crème voorzichtig in 4 kleine aardewerken schaaltjes.
- Zet de crème minstens 2 uur 2 uur in de koelkast.
- Bestrooi de crèmes vlak voor het serveren met rietsuiker en karameliseer ze.60 gr rietsuiker om te branden
