43 (Cuarenta y tres) spring cocktail is gemaakt op basis bekende Spaanse likeur 43. Een likeur die ik bijna steeds in huis heb.
Deze likeur wordt al sinds 1946 gemaakt door de familie Samora. Intussen wordt het drankje geëxporteerd naar meer dan 50 landen. Alleen al de oranje-goudenkleur geeft de zon weer.

Ik ben helemaal geen kenner van cocktails. In mijn kast staan dan ook maar enkele flessen van mijn favoriete drankjes. Maar ik hou dan ook vooral van eenvoudige cocktails met maar een paar ingrediënten. Geen ellenlange mix van verschillende dranken voor mij. Maar af en toe willen we ook eens iets anders dan een gin-tonic.
Hoewel het een vrij zoete likeur is, kan je door toevoeging van tonic en limoensap er een ideale frisse cocktail mee maken. Ideaal om het weekend in te zetten, of om van te genieten op een zonnig terras. Er zijn heel wat mogelijkheden en voor ieder zijn smaak.
Je kan de 43 likeur ook gebruiken in je favoriete gerechten zoals bijvoorbeeld deze pannenkoeken.
Deze 43 spring cocktail is een eenvoudige en pure cocktail met maar 3 ingrediënten, dus niks houdt je tegen om deze dit weekend uit te testen!
Ook lekker fris is deze Appletini op basis van Elixir d’ Anvers.

43 spring cocktail
Wat heb je nodig?
- 35 ml licor 43
- 15 ml limoensap halve limoen
- 50 ml tonic
- ijsblokjes
- afwerking:
- 4 schijfjes komkommer
- 1 limoenkrul
Wat moet je doen?
- Doe in een glas 4 ijsblokjes.
- Voeg er dan de 43 licor aan toe, gevolgd door het limoensap en de tonic.
- Werk mooi af met de komkommer schijfjes en de limoenkrul.
Het is niet Horchata maar Orochata
Inderdaad, klopt, Ludo, en ik pas het aan… al is het wel een afgeleide van de gekende Horchata… die ook in mijn ijskast staat. I